Pevnost

From Shakes & Fidget Wikipedia

Stavte, vyrábějte zdroje, vylepšujte a rozvíjejte svou pevnost a když bude vaše armáda připravena, jděte bojovat s ostatními hráči, abyste získali ještě více zdrojů.


Pevnost

Pevnost je hlavní a nejdůležitější budovou, která může skladovat zdroje - kámen a dřevo. Vylepšování pevnosti je klíčové, protože s vyššími úrovněmi můžete skladovat stále více zdrojů. Pro stavbu pevnosti musíte mít alespoň 25. úroveň. Úroveň jakékoliv jiné budovy nemůže být vyšší než úroveň pevnosti. V pevnosti můžete také vylepšovat síň rytířů - to zvyšuje počet rytířů v daném sále, což má vliv na drahokamy, které můžete získat v dole na drahokamy

Pevnost.gif


Dělnická ubikace

Dělnická ubikace zkracuje dobu stavby a těžby v dole na drahokamy (to také ovlivňuje stavbu v Podsvětí).

Lab-quarters.gif


Dřevorubecká chýše

Dřevorubecká chýše je místo, kde získáváte dřevo. Úroveň dřevorubecké chýše ovlivňuje rychlost sběru dřeva, kapacitu chýše a dobu potřebnou k jejímu naplnění.

Woodcutter.gif


Kamenolom

Kamenolom je místo, kde získáváte kámen. Úroveň lomu ovlivňuje rychlost sběru kamene, kapacitu lomu a dobu potřebnou k jeho naplnění.

Quarry.gif


Důl na drahokamy

V dole na drahokamy můžete nalézt různé drahokamy, které lze vložit do vybavení pro zvýšení atributů, a také různé předměty, jako jsou klíče do podzemí nebo Srdce temnoty.

Důl na drahokamy lze postavit po vylepšení pevnosti na úroveň 3. Vylepšení dolu zvyšuje šanci na získání lepších drahokamů, ale také prodlužuje dobu těžby. Existují tři typy drahokamů podle kvality: běžné, černé a legendární, přičemž černé drahokamy jsou vzácné a zvyšují všech pět statistik.

Legendární drahokamy nabízí bonusy pro dvě atributy a je možné je získat, pokud má hráč ve svém albu legendární předměty, které zvyšují šanci na jejich nalezení.

Gem-mine.gif


Akademie

Akademie je dalším zdrojem zkušeností, které se generují pasivně, takže je důležité je pravidelně sbírat. Akademii lze postavit po vylepšení pevnosti na úroveň 6. Vylepšení akademie zvyšuje množství generovaných zkušeností a také dobu potřebnou k naplnění zásobníku.

Academy.gif


Lučištnický spolek

V cechu lukostřelců můžete najímat lučištníky, kteří společně s bojovými mágové brání pevnost před útoky nepřátel. Cech lukostřelců lze postavit po vylepšení pevnosti na úroveň 5. Vylepšení cechu zvyšuje limit lučištníků ve pevnosti. Naverbování jednoho lučištníka trvá 10 minut.

Archery-guild.gif


Kasárny

Kasárna jsou místem, kde můžete najímat vojáky, kteří mohou útočit na pevnosti ostatních hráčů. Vylepšení kasáren zvyšuje limit vojáků ve vaší pevnosti. Kasárna lze postavit od 4. úrovně pevnosti. Jeden voják je vycvičen za 10 minut.

Barracks.gif


Magická věž

Věž mágů je budova, kde můžete najímat bojové mágy, kteří spolu s lučištníky brání pevnost během útoku nepřítele. Počet bojových mágů není v náhledu útoku viditelný, což může překvapit útočící hráče. Pro postavení věže mágů je potřeba mít pevnost na úrovni 7. Výcvik jednoho bojového mága trvá 10 minut.

Mages-tower.gif


Pokladnice

Pokladnice je budova, která zvyšuje kapacitu batohu o dodatečné sloty, přičemž každé vylepšení přidává jeden slot až do maximálního počtu 50 slotů. Může být postavena od 2. úrovně pevnosti. Po dosažení 20 slotů v batohu umožňuje odemknout truhlu, kde každá další úroveň pokladnice přidává další slot v truhle.

Druhou funkcí pokladnice je tajný sklad, který umožňuje bezpečně uchovávat zdroje získané při questech, chráněné před útoky na pevnost.

Treasury.gif


Kovárna

Kovárna je budova, ve které můžete zlepšovat úrovně a kvalitu vašeho vybavení. Vylepšení v kovárně zvyšuje statistiky vybavení, což vám dává výhodu v boji a dalších aspektech hry.

Smithy.gif


Opevnění

Opevnění pomáhá bránit pevnost a během útoku nepřítele je na první linii obrany. S rostoucí úrovní opevnění se zvyšuje ochrana pevnosti.

Fortifications.gif