Hospoda

From Shakes & Fidget Wikipedia
Hospoda
Hospoda

Hospoda je po registraci důležitým místem pro rozvoj hrdiny. Zde můžete plnit úkoly, popíjet pivo a pokud jste toho vypil příliš, můžete použít záchod. Při chvilce času můžete si zahrát s hazardním hráčem a možná vyhrát, nebo pokud není čas, flákejte se jako městská stráž.

Jak funguje?

V hospodě na vás čeká zákazník, který vám nabídne 3 úkoly. Lze vybrat pouze jeden úkol, za který získáte zlato, zkušenosti a někdy i předmět, houbu nebo jiné odměny. Každý úkol snižuje vaší touhu po dobrodružství v závislosti na délce trvání úkolů. Každý den máte k dispozici 100 touhy. Jedná minuta trvání úkolu spotřebuje jednu touhu. Touha se resetuje o půlnoci. Touhu po dobrodružství lze zase zvýšit pitím piva u hospodského, kde jedno pivo, které stojí 1 houbičku, vám dá 20 touhy. Samozřejmě se nedá pít donekonečna. Denní limit je 10 piv, což nám spolu se základním denním dobrodruhem dává 300 bodů.

Červené úkoly mají lepší odměny

Čas úkolů lze přeskočit několika způsoby:

  • pomocí přesýpacích hodin tekutého písku
  • pomocí houbiček (pouze mezi 23:00 - 23:59)
  • sledováním reklamy (pouze na verzi pro Android / iOS)

Městská hlídka

Městská hlídka dává za každou odpracovanou hodinu určitý počet zlaťáků dle vašeho levelu. Pokud hlídku přerušíte, nic nedostanete. Vyplatí se nastavovat v době, kdy půjdete spát.

Toaleta

Wc
Wc

Toaleta je místo, kam můžete házet předměty, abychom naplnili nádobku manou a následně zvýšili auru spláchnutím. Klíč k odemčení toalety naleznete od úrovně 100 jako odměnu za splněnou misi. Pokaždé, když hodíte předmět do záchodu, dostanete ho zpět, akorát s jinou třídou a atributy. Například pokud hodíte meč se silou do záchodu, můžete dostat zpět hůlku pro kouzelníka s inteligencí. Takové předměty tedy nejsou pro vaši třídu, ale pro vaše bojovníky ve věži. Třída u šperků se nemění, protože jsou univerzální, takže lze je nasadit ať už máte jakoukoliv třídu. Lze také házet do záchodu i předměty jako lektvary, klíče, nebo drahokami, ale zpět nic nedostanete. Každý den za první předmět vhozený do záchodu v daný den dostáváme body many v závislosti na typu předmětu.

Níže je uveden počet bodů, které získáte za daný typ předmětu.

Předmět Body
Epický předmět 50
Drahokam 30
Normální vybavení 25
Klíč, lektvar 10

Když bude záchod plný, můžete zatáhnout za splachovací šňůru. Tím získáte libovolnou výbavu (při trošce štěstí můžete získat i epický předmět) a zvýšíte auru. Kapacita nádoby na manu se zvýší.

Mise dne

Mise dne Po dosažení úrovně 10 se každý den objeví v hostinci denní mise, za který dostanete určité množství zkušenosti. Níže je seznam možných náhodně vybraných misí:

  • Porazit 3x hridnu určitě třídy (náhodná třída)
  • Zvyš 3x určitý atribut (náhodný atribut)
  • Nechat 3x kováře rozebrat předmět
  • Bojovat 5x v podzemí, nebo v habitatu mazlíčků
  • Hodit 1x epický předmět do záchoda

Gambler

U gamblera si můžete zahrát 2 hry, kde můžete vyhrát (nebo prohrát) zlato nebo houbičky. Podle toho, co vsadíte.

Skořápky

Gambler schová kuličku do jednoho ze tří kelímky a následně několikrát prohodí. Vaším úkolem bude zjistit, ve kterém kelímku je schovaná kulička. Jedná se skutečně o náhodu. Není možné v tom najít nějaký výherní systém. Vsadit můžete buď zlato, nebo houby

Kostky

Gambler hází kostkami celkem 2x. Při prvním hodu si vyberte, který předmět chcete vyhrát (Doporučuji si vybrat kostky, kterých je tam nejvíce). Při druhém hodu můžete si vybrat odměnu, pokud máte 3 a více stejných kostek. Může se stát, že budete mít 3 stejné kostky už při prvním hodu a výhru si tak vybrat, ale doporučuji vybrat ty 3 kostky a následně házet znova, protože čím více stejných kostek, tím vyšší odměna bude. S kostkami můžete hrát maximální 10x za den, ale na opětovné hraní si musíte hodinu počkat, nebo přeskočit časomíru přesýpacími hodinami (popřípadě houbou, ale to nedoporučuji)

Ztracená televize

Člověk nerad kouká na reklamy, obzvlášť v televizi, jenže tato televize je trochu jiná. Zde za shlédnutí reklamy získáte mince , za které můžete u Dr. Abawuwu roztočit kolo štěstí. Jedno roztočení stojí 10 . Odměna za zhlédnutí reklamy není pevná, a tak můžete získat až 5 (obvykle 3).